Kargo Süreci Nasıl İşliyor?

Ürün Satın Alım Süreci

Param Güvende yöntemi ile satın aldığınız ürün için, kargo ücreti satıcı tarafından sağlanır. Kargo bilgileri için birilanver.com’ da yer alan get ilan bilgilerini inceleyin

Ürünü Satın Aldıktan Sonra

Ürünü satın aldıktan sonra, ürün satıcı tarafından herhangi bir kargo firması tarafından gönderim yapılabilir.

Satıcı eğer bireysel bir satıcı ise 3 iş günü içinde (ek kargo süresi talep etmişse 7 iş günü içinde), mağaza sahibi ise ilanda belirtilen süre içinde ürünü kargoya vermelidir.

Satıcı ürünü kargoya verdikten sonra “Hesabım/Alış İşlemlerim/Kargolanmasını Beklediklerim” bölümünden kargonuzu takip edebilirsiniz.

Eğer satıcı bu süre içinde ürünü kargoya vermezse işlem sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ödemeniz hesabınıza geri aktarılacaktır.

Kargo Elinize Ulaştıktan Sonra

Kargo elinize ulaştıktan sonra “Hesabım/Alış İşlemlerim/Onayımı Bekleyenler” bölümünden alışveriş onayı verebilirsiniz. Alışveriş onayı vererek, bireysel satıcıdan aldığınız ürün için ödemiş olduğunuz ve birilanver.com şirket hesabında tutulan ürün tutarının satıcıya aktarılmasını onaylamış olursunuz.

Elinize geçen ürün için iade hakkınızı kullanabilirsiniz. İade hakkınızı kullandığınız durumda, satıcı bireysel ise ürün fiyatı iade edilir, hizmet bedeli iade kapsamına dahil değildir. Satıcı kurumsal ise ürün fiyatı ve hizmet bedeli toplamı iade edilir.

Size verilen süre içinde herhangi bir işlem yapmazsanız, bireysel satıcıdan aldığınız ürünü teslim aldıktan sonra 2 gün içinde, mağaza sahibinden aldığınız ürünü teslim aldıktan sonra 7 gün içinde ürünün tutarı otomatik olarak satıcıya aktarılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir